Zbor blahoslaveného biskupa Vasiľa Hopka v Prešove

Deň 22. november 2013 sa zapísal do histórie Federácie skautov Európy veľkými písmenami. Na podnet o. Petra Kačura, správcu farnosti Prešov – Sídlisko III. bol založený nový skautský oddiel Zboru Košice 1 – Prešov. Slávnosť poctil svojou prítomnosťou vladyka Milan Lach SJ, ktorý vo svojom príhovore zvýraznil význam pravidiel v živote človeka, jeho individualitu a rozvoj osobných talentov. Slávnosť bola umocnená prítomnosťou mnohých kňazov a diakona. Po svätej liturgii sa uskutočnila prezentácia skautingu s osobnými svedectvami skúsených skautských vedúcich. Následne po archijerejskom požehnaní bol vymenovaný nový vedúci oddielu Prešov Adrián Seman – seminarista 3. ročníka. Na druhý deň sa nový oddiel spolu s vladykom Milanom Lachom SJ a ostatnými členmi Zborov Košice 1, Litmanová 1 a Ivanka pri Dunaji 1 vybrali na cestu plnú dobrodružstiev na Šarišský hrad. Na hrade bol vymenovaný radca novej družiny Sokol Adam Maťaš. V meste vznikol aj dievčenský oddiel vodkýň, pod vedením Heleny Pavlikovej,  ktorý sa schádza každý týždeň v skautskej klubovni a niektoré víkendy, ak to dovolí počasie, trávime v prírode. Mávame aj tzv. víkendovky, ktoré trvajú od piatka večera do nedele poobedia.

Prezentácia nášho oddielu:

Stiahnite si prezentáciu nášho skautského oddielu.

Zopár fotiek z našich akcií:

Viac informácií nájdete na: http://skauti-europy.sk/ alebo na našom facebookovom profile:

 https://www.facebook.com/Oddiel-Pre%C5%A1ov-384391111694681/info/?tab=page_info

Prečo práve skauting?

Skauting ma obohatil o nové skúsenosti. Viem navariť jedlé jedlo aj za sťažených podmienok. Začínam byť sebestačná a skauting ma učí aj ako lepšie hospodáriť nielen s peniazmi ale aj s inými vecami. Začala som si viac vážiť jednoduché a dostupné veci, lebo keď ste v lese tak tie dostupné veci sa stávajú nedostupnými. Napríklad tento rok na skautskom tábore bola ďaleko pitná voda, tak sme museli chodiť po ňu ďaleko a šetriť ňou, našťastie iba pár dní, lebo na svete existujú ľudia, ktorí vám chcú aj pomôcť takže nám doniesli cisternu s vodou. Vďaka Bohu. To je iba jeden zo zážitkov, ktoré som zažila a bolo ich mnoho. V našej družine Lastovička sú super dievčatá, lepšie kamarátky som si ani nemohla nájsť. Som vďačná každému v skautingu, či vedúcej Hele, alebo dievčatám. Sú úplne bombové. Bez nich by som asi nebola tým kto som.

Katarína, 16 rokov

vdaka skautingu som spoznala vynimocnych ludi a novych priatelov. Skauting ma uci sa o seba postarat a osamostatniť sa. Skauting je jedno velke dobrodruzstvo. Dobrodruzstvo v prirode. Uci ma byt lepsim clovekom ochotnym sluzit.

Noemi, 14 rokov
© 2020 Gréckokatolícka cirkev, farnosť Prešov | GDPR | Mgr. Ondrej Miškovič | Administrácia webu