Oznamy

ikona1-222x300
 • FARSKÉ OZNAMY 07. 05. – 13. 05. 2018

  • Budúcu nedeľu je zbierka na katolícke masmédiá. Účelom zbierky je finančne podporiť predovšetkým masmediálne projekty Katolíckej cirkvi na Slovensku.
  • Vo štvrtok 10. mája máme prikázaný sviatok Nanebovstúpenia Pána. Sv. liturgie budú ako vo sviatok: ráno 5:45, 7:00, 8:30 a popoludní o 16:30 a o 18:00 hod. Po každej sv. liturgii bude myrovanie. Veľkú večiereň sviatku budeme mať v stredu po večernej liturgii.
  • V sobotu 12. mája Vás srdečne pozývame na slávnostné archieparchiálne večeradlo tu v našom katedrálnom chráme so začiatkom o 9.00 hod. Podrobný program večeradla je vyvesený vzadu na nástenke.
  • Oznamujeme vám, že 9. metropolitná púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakowe sa uskutoční 02. júna 2018. Zároveň vás všetkých na ňu srdečne pozývame. Záujemcovia sa môžu hlásiť v sakristii katedrály a je potrebné nechať zálohu 10 €.

  Oznamujeme vám, že sv. manželstva chcú prijať:
  Lukáš Kovalik, gréckokatolík, narodený v Prešove a bývajúci vo Veľkom Šariši, syn rodičov Mariána a Aleny rod. Sabolovej
  a
  Nikola Pištejová, gréckokatolíčka, narodená v Starej Ľubovni a bývajúca vo Vislanke, dcéra Štefana a Sabíny rod. Kuľbagovej. Ohlasujú sa po tretíkrát.

  Ľudovít Ján Guľa, gréckokatolík, narodený a bývajúci v Prešove, syn Ľubomíra a Oľgy rod. Koščovej
  a
  Petra Talarovičová, rímskokatolíčka, narodená a bývajúca v Prešove, dcéra Pavla a Gabriely rod. Kačmárovej. Ohlasujú sa po prvýkrát.

  Dávid Šturák, gréckokatolík, syn Petra a Gabriely rod. Piskoríkovej
  a
  Vlasta Džačovská, gréckokatolíčka, dcéra Jána a Vlasty rod. Figurovej. Ohlasujú sa po prvýkrát.

  Milan Sisak, gréckokatolík, narodený v Snine a bývajúci v Pichnom, syn rodičov Milana a Anny rod. Jasanskej
  a
  Miriam Capová, gréckokatolíčka, narodená v Bardejove a bývajúca v Chminianskej Novej Vsi, dcéra Petra a Ľubomíry rod. Sremaňákovej. Ohlasujú sa po prvýkrát.

  Dávid Vaňo, rímskokatolík, narodený a bývajúci v Prešove, syn rodičov Mariána a Agáty rod. Vaňovej
  a
  Michaela Komanická, gréckokatolíčka, narodená a bývajúca v Prešove, dcéra Miroslava a Anny rod. Riňákovej. Ohlasujú sa po prvýkrát.

  Daniel Galajda
  farár

Archív farských oznamov Prešovskej katedrály:

Share on FacebookEmail this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this page
Klikni pre viac info

© Vytvorené systémom wordpress | Administračná sekcia | A solis ortu usque ad occasum