FARSKÉ OZNAMY 28. 01. – 03. 02. 2019

  • V stredu 30. januára máme sviatok Troch svätiteľov. Sv. liturgie budú ráno 5:45, 7:00 a 8:30, o 12:00 a popoludní o 16:30 hod.
  • V sobotu 2. februára máme sviatok Stretnutie Pána. Sv. liturgie budú ako obvykle vo sviatok 5:50, 7:00, 8:30 a večer o 18:00 hod. Pri každej sv. liturgii sa budú svätiť sviece ktoré si nezabudnite doniesť a po sv. liturgii bude myrovanie. Veľkú večiereň sviatku s lítijou sa pomodlíme v piatok večer.
  • Bratia a sestry aj tento rok má náš prešovský protopresbyteriát spoločnú fatimskú sobotu v Ľutine 2. februára 2019, opäť srdečne pozývame všetkých, záujemcovia o autobus nech sa nahlásia v sakristii katedrály (záloha je 2 €). Autobus bude odchádzať o 7:10 hod. zo zastávky Grešova.
  • V dňoch od 11. do 17. februára bude v meste Prešov prebiehať Národný týždeň manželstva. Je to celosvetová kampaň na podporu manželstva. Už deviatykrát prebieha aj na Slovensku. Cieľom NTM je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Vytvára priestor, v ktorom si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosťou, ale vzťahom, ktorý by sme mali rozvíjať. Viac informácii sa môžete dozvedieť na webovej stránke: www.ntmpo.sk.
  • GMC Bárka v Juskove Voli Vás pozýva na 2. ročník Jarného tábora, ktorý sa uskutoční v dňoch 18. – 22. februára 2019, teda od pondelka do piatku. Cena je pre členov CVČ 40 € a pre nečlenov 45 €. Tábor je určený pre deti a mládež vo veku od 9 do 15 rokov. Registrácia je iba cez online formulár na stránke: www.gmcbarka.sk, kde nájdete aj ďalšie potrebné informácie.
  • Oznamuje, že Gréckokatolícky kňazský seminár bl. b. P. P. Gojdiča v Prešove prijme do zamestnania vyučenú kuchárku s praxou. Viac informácii sa môžete dozvedieť na telefónnom čísle 0911 812 283 – vicerektor GKS v Prešove Mgr. Jozef Gača.
  • Rektor Katolíckej univerzity v Ružemberku posiela list adresovaný svojím absolventom, ale aj všetkých záujemcom a ostatným. Jeho celé znenie si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch:

Vážení priatelia,
Katolícku univerzitu v Ružomberku doteraz úspešne absolvovalo viac ako 111-tisíc mladých z celého Slovenska. Dnes pôsobia medzi vami ako učitelia, zdravotníci, ošetrovatelia, novinári, psychológovia, ale aj teológovia a kňazi. Boli poslaní pomáhať budovať civilizáciu lásky. Verím, že naši absolventi toto jedinečné poslanie napĺňajú a všade tam, kde sú, vnášajú ducha pokoja, porozumenia a pokory.
Práve pri tohtoročnej Nedeli Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorá sa z rozhodnutia biskupov slávi vždy v poslednú januárovú nedeľu, zvlášť myslíme na našich absolventov. Prajeme im, aby nezabudli na to, odkiaľ vyšli, a aby ich život stál na pevnom základe, ktorým je Kristus – Cesta, Pravda a Život.
Na našej alma mater pripravujeme založenie klubu absolventov. Myslíme si, že dňom ukončenia štúdia by nemalo končiť ani štúdium, ani ďalšie vzdelávanie, a rovnako by sa promóciou nemal pretrhať vzťah medzi absolventmi a vysokou školou, ktorá ich vyštudovala a vychovala. Radi by sme s našimi absolventmi nadviazali a neskôr prehĺbili intenzívne vzájomné kontakty.
Katolícka univerzita v Ružomberku je najvyššia katolícka vzdelávacia inštitúcia na Slovensku. Naďalej sa odvažujeme prosiť o vašu podporu a priazeň, no predovšetkým o vaše modlitby, ktoré potrebujeme pre naše osobné ľudské príbehy, ale aj pre naše akademické pôsobenie na jedinej katolíckej vysokej škole.
Pozývame vaše deti študovať na jednu z našich štyroch fakúlt, „aby sa nestratili v pretechnizovanom svete. […] Strážme si a rozvíjajme našu univerzitu. Katolícku a slovenskú. […] Mohla by byť majákom svetla medzi babylonskými vežami. Mohla by spájať opravárov sveta. Mohla by nám pomôcť objaviť poklady, o akých sa nám dnes ešte ani nesníva.“

S radosťou v srdci Vás pozdravuje
Jaroslav Demko
rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku

 

Daniel Galajda, farár
© 2020 Gréckokatolícka cirkev, farnosť Prešov | GDPR | Mgr. Ondrej Miškovič | Administrácia webu