FARSKÉ OZNAMY 25. 09. – 01. 10. 2017

• V nedeľu 1. 10. 2017 máme sviatok Ochrany Presvätej Bohorodičky, ktorý je zároveň odpustovou slávnosťou našej farnosti. Srdečne pozývame na odpustovú slávnosť v našej katedrále. Začíname v sobotu o 17:00 veľkou večierňou sviatku s lítijou. Slávnostná sv. liturgia bude v nedeľu o 10:00 hod. Po každej sv. liturgii bude myrovanie. Pripomíname, že sv. liturgie budú v nedeľu ako zvyčajne.
• Prosíme rodičov detí, ktoré v tomto školskom roku majú prvýkrát pristúpiť k sviatosti zmierenia a pokánia, aby ich už nahlasovali v sakristii katedrály. K sviatosti zmierenia a pokánia majú ísť deti podľa farnosti, v ktorej žijú a nie podľa školy, ktorú navštevujú.
• Gréckokatolícke mládežnícke pastoračné centrum v Prešove pozýva všetkých stredoškolákov a vysokoškolákov na mládežnícke liturgie v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa, ktoré sa budú konať v utorky o 16:30. Po sv. liturgii sa v našom centre budú konať besedy, aktivity, spoločné zdieľania. Utorky sú viac orientované pre vysokoškolákov – prvé stretnutie nesie názov: Zapoj sa! – bude to večer spoznávania cez zábavné hry, aktivity. Štvrtky sú vyhradené pre stredoškolské stretká. Taktiež dávame do pozornosti sv. liturgie v kaplnke na Vysokoškolskom internáte, ktorý sa nachádza na ulici 17. novembra (tzv. nový internát). Prvá liturgia bude už tento pondelok o 19:30.
• Dávame do pozornosti, že vzadu je k dispozíci brožúra objasňujúca a vysvetľujúca návrat k praxi podávania eucharistie deťom a nemluvňatám po krste. Brožúra obsahuje podrobné vysvetlenie tejto problematiky, usmernenia pre rodičov a katechézy. Cena brožúry je 1 €. Pozývame všetkých rodičov, ktorí majú deti v tomto veku 0-10 rokov, aby sa nebáli a počas sv. liturgií privádzali (prinášali) svoje deti k sv. príjimaniu.

Daniel Galajda
farár
© 2018 Gréckokatolícka cirkev, farnosť Prešov | GDPR | ANAXIOS SERVICES | Administrácia webu